WIZJA WARSZAWY

Żłobki i przedszkola

 

ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Dzieci rodzi się coraz więcej, a publicznych żłobków oraz przedszkoli w Warszawie nie przybywa tak szybko. Jak wynika z najnowszego raportu z czerwca 2018 r., opracowanego przez demografów z Uniwersytetu Łódzkiego, w 2017 r. urodziło się około 402 tys. dzieci, czyli o 20 tys. więcej niż w roku poprzednim. Współczynnik dzietności wyniósł zatem 1,45. Dla porównania – w 2016 r. było to 1,36. Z raportu wynika także, że w stolicy liczba dzieci przypadająca na jedną kobietę jest najwyższa od 30 lat.

Niestety, obecnie w Warszawie z powodu ograniczonej liczby miejsc, do danego żłobka i przedszkola nie dostaje się nawet połowa chętnych dzieci. Stworzymy program, który zagwarantuje powstanie pięćdziesięciu nowych żłobków i przedszkoli (co najmniej po dwa żłobki w każdej dzielnicy).

Nie można pozwolić na to, żeby mieszkańcy stolicy musieli szukać miejsca dla swoich dzieci w dzielnicach odległych od swojego miejsca zamieszkania. Dostępność żłobków i przedszkoli dla wszystkich dzieci to priorytet. Musimy ułatwiać rodzicom łączenie życia rodzinnego z zawodowym.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość |  Polityka prywatności ⓒ Patryk Jaki 2018